Telefon Santral ve Çağrı Sistemleri

Telefon santralinin görevi sınırlı sayıdaki dış hatları iç hatlara bağlamaktır. Basit arama sınırlamaları ve yönlendirmeleri yapmak, çağrıyı beklemeye almak, aktarmak ve hatta bekleme müziği çalmak gibi ek özellikler de sunabilir.

Telefon Santrali Nedir?

Asli görevi sınırlı sayıdaki dış hatları genelde daha fazla ama gene sınırlı sayıdaki içhatlara bağlamaktır. · Buna ek olarak basit arama sınırlamaları ve yönlendirmeleri yapmak, çağrıyı beklemeye almak, aktarmak ve hatta bekleme müziği çalmak gibi ek özellikler de sunabilir. Ama bunlar çok sınırlıdır. Not: Sesli Mesaj (Voicemail) ve İnteraktif Sesli Cevap (IVR) telefon santrallerinin temel özelliklerinden değildir, bu nedenle çoğu santral üreticisi bunları ayrı paket olarak satar.

DECT Nedir?

DECT, yüksek ses kalitesi ve güvenlik sağlayan, kablosuz telefonlara özgü bir uluslararası erişim standardıdır. TDMA ( Time Division Multiple Access ) teknolojisini kullanır. DECT, 1880-1900 frekans bantlarında çalışmaktadır. Hattın dinlenmesine karşı yüksek güvenlik sağlamasının yanı sıra kullandığı dijital teknoloji ile parazit ve hat karışmalarını ortadan kaldırır ve mükemmel ses kalitesi sunar.

Euro - ISDN Nedir?

Avrupa Topluluğu ülkelerinin kurduğu ve Türkiye’nin de üye olduğu Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI), üye ülkelerin ortak kullanımı için standartları Euro-ISDN adıyla belirlemiştir. Euro-ISDN Avrupa’daki birçok iletişim uygulaması için evrensel ve standart bir çözüm haline gelmiştir.

FXO Nedir?

(Foreign eXchange Office) ise santralın dahili hatlarına yada PSTN’e bağlanan ve telefon makinası gibi davranan analog ses portudur.

FXS Nedir?

(Foreign eXchange Station) santralın harici hatlarına veya telefona doğrudan bağlanan ve porta çevir sesi veren analog ses portudur

ISDN Nedir?

Her türlü sayısal bilginin (ses, görüntü, veri) Analog/Dijital ve Dijital/Analog dönüştürücüye gerek duyulmadan iletilebildiği, tümüyle uçtan uca sayısal olan bir haberleşme ağıdır. ISDN mevcut iki telli PTT şehir şebekesi üzerine adapte edilebilir.

PBX Nedir?

Firma içi kullanılan telefon santrallarına genel olarak Private Branch Exchange (PBX) denir. PBX, müşterinin sahibi olduğu ve yönetimini yaptığı telefon santralıdır. Organizasyonun içindeki dahili görüşmeleri ve organizasyonun dış dünya ile harici görüşmelerini anahtarlayan ve yönlendiren sistemlerdir.

VoIP Nedir?

Voice over IP, analog ses işaretlerinin sayısallaştırılıp sıkıştırılarak internet ya da özel IP ağları üzerinden taşınabilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Bizimle Çalışmak mı İstiyorsunuz ?
Bizimle Çalışmak mı İstiyorsunuz ?

Hizmetlerimizden her hangi birini beğendiyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz, 7/24 çağrı ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçicektir.

Bizimle İletişime Geçin
Hemen Bizi Arayın
Hemen Bizi Arayın

Dilerseniz bizi hemen arıyarak iletişime geçebilirsiniz, çalışma saatlerimiz içerisinde sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.

Hemen Arayın